Behringer ULTRABASS BXD3000H Snelstartgids pagina 28
Inhoudsopgave
Beschikbare talen
Beschikbare talen
28
ULTRABASS BXD3000H
Specifications
Audio Inputs
Instrument Input
Impedance
Power Amp Input
Input impedance
CD Input
Input impedance
Audio Outputs
Phones Output
Output impedance
Direct Output
Output impedance
Line Output
FX Insert Send
Loudspeaker Connectors
Load impedance
System Data
Max Output Power
Power Supply / Voltage (Fuses)
USA / Canada
UK / Australia / Europe
Korea / China
Japan
Power Consumption
Mains Connection
Dimensions/Weight
Dimensions (H x W x D)
Weight
All manuals and user guides at all-guides.com
¼" mono jack, unbalanced
appr. 240 Ω
¼" mono jack, unbalanced
appr. 100 kΩ
43 kΩ
appr. 47 Ω, unbalanced
XLR, balanced
appr. 200 Ω
appr. 200 Ω
appr. 2.2 kΩ
1 x ¼" mono jack, unbalanced
1 x professional speaker connector
min. 4 Ω
300 W @ 4 Ω or 180 W @ 8 Ω
120 V~, 60 Hz (T 5 A H 250 V)
220-240 V~, 50/60 Hz (T 2.5 A H 250 V)
100 V~, 50/60 Hz (T 5 A H 250 V)
85 W
Standard IEC receptacle
appr. 4.6 x 17.7 x 8.9" / 117 x 450 x 225 mm