Handleiding Evolution R255TBL, R255TBLX, R255TBL+, R255TBLX+
- 1 BEOOGD GEBRUIK VAN DIT ELEKTRISCH GEREEDSCHAP
- 2 VEILIGHEIDSINSTRUCTIES VOOR TAFELZAGEN
- 3 AANVULLENDE VEILIGHEIDSINSTRUCTIES VOOR TAFELZAGEN
- 4 RESTGEVAREN
- 5 REINIGING EN ONDERHOUD
- 6 GELUIDSWAARSCHUWING
- 7 PRODUCTOVERZICHTSLEUTEL
- 8 MONTAGE
- 9 DE ZAAG INSTELLEN
- 10 WERKING
- 11 ONDERHOUD
- 12 SPECIFICATIES
- 13 Download handleiding
- 14 In andere talen
BEOOGD GEBRUIK VAN DIT ELEKTRISCH GEREEDSCHAP
Opmerking: het zagen van gegalvaniseerd staal kan de levensduur van het zaagblad verkorten.
VEILIGHEIDSINSTRUCTIES VOOR TAFELZAGEN
- Waarschuwingen met betrekking tot bescherming
- Waarschuwingen met betrekking tot zaagprocedures
- Breng bij het schulpen altijd de voedingskracht van het werkstuk aan tussen de geleider en het zaagblad. Gebruik een duwstok wanneer de afstand tussen de geleider en het zaagblad minder dan 150 mm is, en gebruik een duwblok wanneer deze afstand minder dan 50 mm is. "Hulpstukken" houden uw hand op veilige afstand van het zaagblad.
- Gebruik een extra geleider in contact met het tafelblad bij het schulpen van werkstukken die minder dan 2 mm dik zijn. Een dun werkstuk kan onder de parallelgeleider vast komen te zitten en een terugslag veroorzaken.
- Oorzaken van terugslag en gerelateerde waarschuwingen
- Waarschuwingen met betrekking tot de bedieningsprocedure van de tafelzaag
AANVULLENDE VEILIGHEIDSINSTRUCTIES VOOR TAFELZAGEN
- Gebruik geen schuurschijven.
- Gebruik alleen zaagblad-diameter(s) in overeenstemming met de markeringen.
RESTGEVAREN
- Risico op persoonlijk letsel door langdurig gebruik.
- Risico op letsel veroorzaakt door stof.
- Risico op letsel veroorzaakt door rondvliegende voorwerpen.
- Risico op brandwonden doordat accessoires heet worden.
REINIGING EN ONDERHOUD
- Probeer het gereedschap of de accessoires op geen enkele manier te wijzigen.
GELUIDSWAARSCHUWING
PRODUCTOVERZICHTSLEUTEL
MACHINE-OVERZICHT
- Schuivende verstekgeleider
- Spaninrichting*
- Zaagbladbeschermer
- Spouwmes
- Tandheugelaanslag
- Uitvoersteun*
- Stofafvoerpoort aan de achterzijde
- Vergrendelhendel tafelverlenging
- Standaard**
- Standaardvergrendeling**
- Schuivend tafelblad
- Uitschuifbare rails
- Micro-afstelknop
- Vergrendelhendel voor afschuining
- AAN/UIT-schakelaar
- Afstelknop voor afschuining/hoogte
- Duwstok
- Steeksleutel x 2
- Dubbele zeskantsleutel
- Zaagblad
- Buitenste zaagbladflens
- Buitenste zaagbladborgmoer
- Stofpoortadapter*
- Stofpoortadapter met elleboogverbinding***
- Adapter met dubbele poort*
- Stofslang*
STANDAARDOVERZICHT
A1 - G. Standaardcomponenten
H1 - H2. Voetpadcomponenten
I. - Wielen (x2)
J - P. Standaardbevestigingen
MONTAGE
De standaard monteren
**(afb. 1)
De uitvoersteun monteren
*(afb. 2)
Het zaagblad en het spouwmes monteren
(afb. 3)
DE ZAAG INSTELLEN
De tandheugelaanslag gebruiken
(afb. 4)
De tandheugelaanslag uitlijnen
(afb. 5)
De zaaghoogte instellen
(afb. 6)
De duwstok gebruiken voor zagen
(afb. 7)
WERKING
Het gereedschap in-/uitschakelen
(afb. 8)
90 º zagen
(afb. 9)
Afschuinend zagen
(afb. 10)
Verstek zagen
(afb. 11)
De verlengde tafel gebruiken
(afb.12)
De klem bevestigen
(afb.13)
Stofafzuiging
(afb. 14)
De zaag vervoeren
(afb. 15)
De hoogte van de spouwmesplaat aanpassen
(afb. 16)
ONDERHOUD
De paralleliteit van het spouwmes en het zaagblad controleren
(afb. 17)
Het zaagblad controleren bij 45 º
(afb. 18)
*Alleen modellen R255TBL+ en R255TBLX+.
**Alleen modellen R255TBLX en R255TBLX+.
SPECIFICATIES
| EN MACHINESPECIFICATIES | R255 TBL | R255 TBLX | R255 TBL | R255 TBLX |
| Model 220-240V (UK) | 119-0001 | 119-0006 | 119-0011 | 119-0016 |
| Model 110V (UK) | 119-0002 | 119-0007 | 119-0012 | 119-0017 |
| Model 220-240V (EU) | 119-0003 | 119-0008 | 119-0013 | 119-0018 |
| Nullasttoerental | 3050 min -1 | 3050 min | -1 3050 min | -1 3050 min -1 |
| Vermogen (220 - 240V) | 1650w | 1650w | 1800W | 1800W |
| Vermogen (110V) | 1600w | 1600w | 1600W | 1600W |
| Productafmetingen (met standaard) | - | 910 X 695 X 653 (mm) | - | 910 X 730 X 653 (mm) |
| Afmetingen hoofdtafel | 577 x 570 (mm) | 577 x 570 (mm) | 577 x 570 (mm) | 577 x 570 (mm) |
| Netto gewicht | 21.2kg | 28.4kg | 22.8kg | 30kg |
| SNIJCAPACITEITEN | ||||
| Zaagcapaciteit (rechts) | 650mm | 650mm | 650mm | 650mm |
| Zaagcapaciteit (links) | 370mm | 370mm | 370mm | 370mm |
| Maximum 90° | 85mm | 85mm | 85mm | 85mm |
| Maximum 45° | 58mm | 58mm | 58mm | 58mm |
| Maximale dikte (plaat) | 3mm | 3mm | 3mm | 3mm |
| Maximale wanddikte | 3mm | 3mm | 3mm | 3mm |
| Dikte spouwmes | 1.8mm | 1.8mm | 1.8mm | 1.8mm |
| ZAAGBLAD | ||||
| Asgat | 25.4mm | 25.4mm | 25.4mm | 25.4mm |
| Aantal tanden | 24 | 24 | 28 | 28 |
| Diameter | 255mm | 255mm | 255mm | 255mm |
| Snijbreedte | 2mm | 2mm | 2mm | 2mm |
| GELUID & TRILLING | ||||
| Geluidsdrukniveau L p a (220 - 240V) | 93.7dB | 93.7dB | 93.7dB | 93.7dB |
| Geluidsvermogensniveau L w a (220 - 240V) | 105.8dB | 105.8dB | 105.8dB | 105.8dB |
| Geluidsdrukniveau L p a (110V) | 93.5dB | 93.5dB | 93.5dB | 93.5dB |
| Geluidsvermogensniveau L w a (110V) | 105.5dB | 105.5dB | 105.5dB | 105.5dB |