Teknik Veriler - Aeg Bmms18Sbl Oorspronkelijke Gebruiksaanwijzing
Inhoudsopgave
Beschikbare talen
  • NL
Beschikbare talen
  • DUTCH, pagina 44
TEKNIK VERILER
Üretim numarası ....................................................................
Devir sayısı ............................................................................
D=Kesici disk ø ...................................................
d=Delik ø .............................................................
b=Kesme diski kalınlığı dak. / maks. ...................
Maksimum kesme derinliği ....................................................
Kartuş akü gerilimi .................................................................
Ağırlığı ise EPTA-üretici 01/2014'e göre (2,0...6,0 Ah) ..........
Çalışma sırasında tavsiye edilen ortam sıcaklığı ..................
Tavsiye edilen akü tipleri........................................................
Tavsiye edilen şarj aletleri......................................................
Gürültü/Vibrasyon bilgileri (beton kesmek)
Ölçüm değerleri EN 60 745 e göre belirlenmektedir.
Aletin A değerlendirmeli gürültü seviyesi tipik olarak şu değerdedir:
Ses basıncı seviyesi (Tolerans K=3dB(A)) ............................
Akustik kapasite seviyesi (Tolerans K=3dB(A)) .....................
Koruyucu kulaklık kullanın!
Toplam titreşim değeri (üç yönün vektör toplamı) EN
60745'e göre belirlenmektedir:
Titreşim emisyon değeri a
h,SG
Tolerans K= ...........................................................................
UYARI
uygundur.
durumda, titreşim yükü toplam çalışma zaman aralığı içerisinde belirgin ölçüde yükselebilir.
gelen titreşim yükü belirgin ölçüde azaltılabilir.
tutulması ve iş akışlarının organizasyonu gibi ek güvenlik tedbirleri belirleyiniz.
UYARI! Bu elektrikli el aletiyle ilgili bütün uyarıları,
talimat hükümlerini, gösterimleri ve spesifi kasyonları
okuyun. Aşağıda açıklanan talimat hükümlerine
uyulmadığı taktirde elektrik çarpmalarına, yangınlara ve/
veya ağır yaralanmalara neden olunabilir.
Bütün uyarıları ve talimat hükümleini ileride kullanmak
üzere saklayın.
DAIRE TESTERELERI IÇIN GÜVENLIK UYARILARI
a) Elektrikli alete ait koruyucu kapağın güvenli bir
şekilde sabitlenmiş ve en üst seviyede güvenlik elde
edilecek şekilde ayarlanmış olmalıdır, yani taşlama
aksesuarının mümkün olan en küçük kısmı açık
olarak kullanan kişiye doğru bakmaktadır. Kendiniz ve
yakınınızdaki şahıslar rotatif taşlama diksinin düzeyinin
dışında durmalıdır. Koruyucu kapak kullanan kişiyi kırılan
parçalara ve taşlama aksesuarı ile tesadüfen temasa karşı
korumalıdır.
b) Elektrikli aletiniz için sadece bağlı takviyeli veya
elmaslı kesme diskleri kullanınız. Aksesuarı elektrikli
aletinize takabiliyor olmanız, güvenli kullanımı için garanti
anlamına gelmez.
c) Kullanılan takımın izin verilen devri, en az elek-
trikli cihaz üzerinde yazılı azami devir kadar yüksek
olmalıdır. İzin verilenden daha hızlı dönen aksesuar
kırılabilir ve etrafa fırlayabilir.
d) Taşlama uçları sadece tavsiye edilen uygulamalarda
kullanılabilir. Örneğin: Bir kesme diskinin kenarı ile
hiçbir zaman taşlama yapmayın. Kesici taşlama diskleri
uçları ile malzeme kazıma için geliştirilmiştir. Bu uçlara
yandan baskı uygulandığında kırılabilirler.
TÜRKÇE
470 349 - BMMS18SBL.indd 68
470 349 - BMMS18SBL.indd 68
KESICI
BMMS18SBL
........................................ 20000 min
.............................................. 76 mm
.............................................. 10 mm
................................. 1 mm / 2,8 mm
........................................... 16,3 mm
.............................................. 18 V
..................................... 1,2...1,7 kg
........................................ -18...+50 °C